• Новини
    • за лаптопи
    • за смартфони
    • за таблети
  • Компютри
    • Лаптопи
    • Таблети
    • Смартфони
    • Електроника
  • Класация на десктоп видеокарти

Desktop.bg

  • Начало
  • Новини
  • Ревюта
  • Видео
  • Магазин

Ревю на In Win 509 кутията – произведение на изкуството, подходящо за конфигурация с водно охлаждане

Автор: Александър Илиев 26 мар. 2017 / 15:03 | 0 2 168 прочитания

Ние, както може би много от вас, сме любители на кутиите гиганти. Днес ще ви запознаем с един такъв „кейс“ – In Win 509. Моделът разполага с няколко възможности за персонализаця – премахващ се панел за съхраняващи устройства, както и възможност за инсталиране на до общо 8 вентилатора или няколко радиатора за водно охлаждане. Не на последно място тя разполага с RGB осветление в предната си част, а стъкленият страничен капак позволява да се насладите на конфигурацията, с която разполагате. Тази кутия е подходяща почти всички видове дънни платки, като конфигурацията, с която сме комбинирали In Win 509 е с дънна платка със стандартен ATX размер. В ревюто сме приложили и официално видео, представящо кутията.

В следващите редове ще разгледаме какво предлагат производителите в комплекта, както и вътрешността и разположението на елементите в самата кутия. Освен това я подложихме на температурни тестове, които проведохме като натоварихме процесора и видеокартата на 100%.

Може да откриете In Win 509 в онлайн магазина Desktop.bg.

Съдържание

  1. Видео представяне
  2. В кутията
  3. In Win 509 отвън
  4. In Win 509 отвътре
  5. Технически характеристики
  6. Снимки на системата и температурни тестове
  7. Заключение

Видео представяне

В кутията

Първото нещо, което ни смая е големината на кашона, в който пристигна In Win 509. Сами може да си представите, колко голяма картонена куия е нужна, за да побере кейс с размери 527мм x 235мм x 578мм. За „удобство“ при пренос на пратката в двата края са изрязани два отвора. Препоръчваме въпреки вълнението да отворите кутията възможно най-скоро, да не бързате да пренасяте 17-килограмовия комплект сами.

Да предположим, че всичко е минало както трябва и вече огромната картонена опаковка е в дома ви. Първото нещо, което ще срещнете е голямо черно „наметало“. В него се намира самата кутия. Те са позиционирани така, че в четирите ъгъла се намират стиропорови блокове, които добавят удароустойчивост на окомплектовката.

Освен черното покривало с кутията, вътре се намира и комплект с различни пособия – книжка с инструкции, крепежни елементи, планкa за подпиране на видеокартата, както и гумени „крачета“, които да сложите в долната част на кутията, за да не надраскате обекта, върху който е разположена машината ви.

In Win 509 отвън

Пренасяме се в дебрите на черното покривало. В него откриваме самата In Win 509 която в нашият случай е с цвят Black/Red. Определено панелът от закалено стъкло събира погледите. Моделът, комбиниращ черен и червен цвят разполага и със стикер Republic of Gamers Certified в долния десен ъгъл на стъклото, точно до болта за застопоряване.

В предната част на кейса срещаме обичайния USB хъб, два аудио жак-а, съответно за микрофон и за слушалки, както и бутони за стартиране/изключване и рестарт. Под тях се намира още един стъклен панел, който е свързан посредством щипки и позволява по-лесен достъп до предната част на кутията. Зад фасадното стъкло се намира и светещото RGB лого на In Win. Дясната част на кутията е изградена от същия материал, от който е изградено шасито – електрогалванизирана стомана. Виждаме, че дизайнът на In Win 509 включва допълнителни вентилационни отвори в тази си част, които спомагат също и за бруталността в дизайна.

In Win 509 отвътре

На следващите снимки виждаме разсъблечената In Win 509. Пряк пример за свалящия се преден панел. Направи ни впечатление, че червеният детайл на кутията я разделя на няколко части. Започвайки от предния край намираме отделението, което позволява монтирането на до шест 120-милиметрови вентилатора или до четири с размер 140 мм. Мястото ще е достатъчно и за 360-милиметров резервоар за водно охлаждане. Над червения елемент пък виждаме два вадещи се слота за твърд диск, или SSD, подходящи както за 3.5, така и за 2.5-инчови устройства. Най-голямата част, отделена в кутията е именно отсега за дънната платка и захранването.

В главния отсег на In Win 509 се намира и EZ слотовете за съхраняващи устройства. Те представляват така наречените „чекмеджета“, които се вадят и също като споменатите по-горе позволяват монтаж на 2.5 и 3.5-инчови дискове. Разликата тук е, че във вътрешната част на елемента се намират SATA конекторите за захранване и за данни, които са разположени така, че при затваряне на „чекмеджето“ да „щракнат“ директно в портовете на устройството.

По-назад виждаме и планките закриващи PCIe портовете. Те са в същия червен цвят като носещият елемент в средата на кутията. Крепежа на тези планки е изключително удобен, защото е реализиран, чрез болтове с голяма оребрена глава, благодарение на което позволяват да бъдат развити без помощта на инструмент. Под тях пък се намира предвиденото пространство за захранващият блок.

Кабелите свързващи предния панел с дъното са старателно завързани за шасито на кутията с помощта на телена връвчица. Те включват два USB 3.0 конектора, които се разклоняват на по два всеки. Освен тях се намират и буксите за старт/стоп и рестартиращият бутон, както и HD Audio кабелите. Зад тях пък се подава един от разширтелните кабели на EZ панела.

Говорейки за този панел е редно да споменем, че той може да бъде свален или преместен от другата страна на червената колона. Личи си, че производителите наистина са помислили за удобството при персонализация в този модел – панелът се държи само на един болт в предната му част.

In Win 509 определено е ориентирана към доставянето на перфектно охлаждане на хардуерът монтиран в нея. Затова производителите са я екипирали с два филтъра за прах – един в предната част и един в долната – точно под отсега за захранването и евентуалният вентилатор, който може да се монтира на мястото на панела за съхраняващите устройства. Виждаме, че освен конвенционалността да сложат такива филтри, In Win са добавили и възможност за лесно сваляне за почистване. За да получите достъп до филтъра в предната част на кутията, ще трябва да свалите предния панел, който както ви споменахме по-рано се сваля без никакво усилие, а за да стигнете до долният филтър просто трябва да издърпате „ухото“, намиращо се под отвора за захранващия блок.

Технически характеристики

Към магазина
Тип Big/Full Tower
Материали при изработка Електрогалванизирана стомана и закалено стъкло
Поддръжка на дънни платки E-ATX, ATX, M-ATX, Mini-ITX
Оптично устройство едно 5.25-инчово
HDD/SSD пет 2.5/3.5-инчови слота (3 EZ-Swap) и четири 2.5-инчови
Допълнително
  • 4x USB 3.0
  • Аudio панел
  • 3х 120mm/2x 140mm предни вентилатора/360mm радиатор (премахва се долната HDD пластина)
  • 3х 120mm/2x 140mm вътрешни вентилатора/360mm радиатор (премахва се долната HDD пластина)
  • 1x 120mm/140mm заден вентилатор/140mm радиатор
  • 1x 120mm/140mm долен вентилатор (премахва се HDD пластината)
  • PCI-E видеокарта (с дължина до 37см с HHD клетка)
Размери 527 мм x 235 мм x 578 мм
Тегло 14 кг

Снимки на системата и температурни тестове

В In Win 509 монтирахме дъно ASRock Fatal1ty X370 Gaming K4, заедно с AMD Ryzen 7 1800X, охладен от be quiet! PURE ROCK, 16 GB DDR4 оперативна памет и пасивно охладената видеокарта Palit GeForce GTX 1050 Ti KalmX. Тестовете бяха заредени от Samsung PM951 M.2 SSD устройство.

Температурата на процесора беше отчетена при преминаване през четири бенчмарка за изпитване на производителността на процесори, а именно – Cinebench 11 и R15, Fritz и NovaBench. За целта овърклокнахме Ryzen 7 1800X до 4 GHz и добавихме един 120мм вентилатор в задната част на кутията. Напомняме, че производителите не осигуряват вентилатори при покупката на In Win 509.

Заключение

Във времена, в които компютърните компоненти стават все по-мощни и се нуждаят от все по-вече охладителна мощ, производителите на кутии имат по-голяма възможност да блеснат от всякога. Не стига просто кейсът да е с голям размер. Той трябва да бъде добре замислен, за да оптимизира въздушният поток и още повече – да предостави достатъчно възможности на потребителите да бъдат гъвкави при избора си на компютърни компоненти. In Win 509 не се плаши нито от дълги видеокарти, нито от масивни процесорни охладители. Вместо това дори предлага и възможност за пълно водно охлаждане на компонентите в себе си. В този ред на мисли е редно да споменем, че добро впечатление ни направиха и филтрите, които са разположени на точните места.

Чрез проведените тестове установихме, че дори с един вентилатор системата има достатъчен охлаждащ капацитет за компонентите, с които ние разполагахме. Разбира се, както всичко друго In Win 509 не е олицетворение на несъществуващия перфектен продукт. Ще трява да разочароваме маниаците на тема пълна тишина в компютърната конфигурация, като споменем, че между стъкления панел и шасито на машината има луфт от не повече от пет милиметра, който вероятно ще пропуска част от шума навън при свързане на по-голям брой вентилатори.

За сметка на това In Win 509 ни спечели с аристократичния си външен вид и възможностите си за персонализация. При покупка на кутията препоръчваме да поръчате вентилатори, защото такива не са включени в комплекта.

Може да закупите In Win 509 от тук: http://desktop.bg/search?utf8=%E2%9C%93&q=in+win+509

Автор: Александър Илиев
Razer Zone

Мнения Отказ

Класации

  • Класация на процесори
  • Класация на десктоп видеокарти
  • Най-изгодните компютри за игри
  • Най-мощните компютри за игри

Последни ревюта виж още

Ревю на G:RIGS Project Destiny – Съдбата е на ваша страна 18 Дек. 2017
Ревю на Acer Mixed Reality Headset – чудесна VR платформа от Microsoft и достъпни очила 03 Ное. 2017
Ревю на HGST Deskstar NAS 4TB – скорост и сигурност на достъпна цена 25 сеп. 2017
Ревю на Intel Optane Memory – устройство, превръщащо твърдия ви диск в SSD 14 юли 2017
Ревю на AMD Ryzen 7 1700X – изчислителна мощ и висока производителност на достъпна цена 28 юни 2017

Статии и анализи виж още

Преглед на Acer Predator X27 – 4K, 144Hz, HDR10, Quantum Dot и G-Sync 07 май 2017
Всичко, което трябва да знаете за новата NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 02 мар. 2017
NVIDIA Pascal – Всичко, което трябва да знаете за серия 10 на GeForce линията 27 февр. 2017
AMD официално представи Ryzen, предлагащи по-висока производителност само за част от сумата процеорите на Intel 23 февр. 2017

2007 - 2018 Some rights reserved - Desktop.bg